Mobilna izolatka w polskich szpitalach

Naukowcy Wydziału Medycznego UKSW wraz z Fundacją uczelni stworzyli i wyprodukowali mobilną izolatkę dla pacjentów zakażonych koronawirusem. 10 izolatek już chroni lekarzy w polskich szpitalach.

W UKSW powstał projekt skutecznej i mobilnej izolatki, która z jednej strony chroni pracowników służby zdrowia, z drugiej umożliwia swobodny dostęp do pacjentów. Projekt powstał przy ścisłej współpracy z lekarzami i personelem medycznym w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii od tygodnia działają już pierwsze mobilne izolatki. Istnieją plany, aby poszerzyć zastosowanie zaprojektowanych osłon również do sal operacyjnych oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Dzięki Waszej pomocy i przy Waszym wsparciu wyprodukowaliśmy już 10 takich izolatek. Pamiętajcie, nadal możecie wspierać naszą walkę z koronawirusem wpłacając dowolne kwoty na nr konta: 75 1090 1056 0000 0001 4453 0441 z dopiskiem walka z koronawirusem.

fot: personel medyczny Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie

Szczegółowe zastosowanie mobilnej izolatki

Osłona ma zastosowanie dla pacjentów zaintubowanych, wentylowanych nieinwazyjnie i na oddechu własnym. W szczególności znajduje ona zastosowanie na sali operacyjnej (m.in. przy intubacji lub zabiegu na oddechu własnym w znieczuleniu regionalnym), w trakcie transportu wewnątrzszpitalnego, na oddziałach szpitalnych, w trakcie diagnostyki (np. RTG, USG) wykonywanej na łóżku pacjenta. Dzięki prostej konstrukcji możliwy jest jej szybki demontaż, odkażenie i zamontowanie dla kolejnego pacjenta. Konstrukcja umożliwia ponadto zamocowane urządzenia telekomunikacyjnego dla pacjenta sprzężonego z urządzeniem telekomunikacyjnym personelu medycznego, który umożliwia kontakt z nim lekarza podczas badania oraz monitorowanie jego stanu zdrowia. Połączenie tabletu z termometrem bezdotykowym umożliwia okresowy pomiar temperatury bez zbliżania się pracowników opieki do pacjenta.

Skip to content