Prof. dr hab. Andrzej Fal, uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. dr hab. Andrzej Fal, Dyrektor Instytutu Nauk Medycznych uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego.

„W imieniu odznaczonych proszę o przekazanie Panu Prezydentowi naszej wdzięczności. Traktujemy to jako uznanie zarówno naszych dokonań osobistych, jaki i uznanie dla całej organizacji – Pracodawców RP. Traktujemy to odznaczenie również jako wyraz zachęty do pracy oraz twórczej dyskusji pomiędzy prezydentem, rządem, pracodawcami i pracobiorcami, do dyskusji w ramach dialogu społecznego. To wielka zdobycz, której wszyscy hołdujemy. Jesteśmy przekonani, że poszanowanie zdrowia, szacunek do demokracji i budowa dobrobytu gospodarczego są trzema filarami każdego współczesnego społeczeństwa” – powiedział podczas uroczystości prof. Andrzej M. Fal, jeden z odznaczonych.

PROF. DR HAB. NAUK MED. DARIUSZ KOSIOR
PROF. DR HAB. nauk medycznych