DOKTORAT HONORIS CAUSA DLA PROF. HENRYKA SKARŻYŃSKIEGO

27 maja 2022 obchodziliśmy Święto Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ale w szczególności naszego najmłodszego na Uniwersytecie Wydziału Medycznego. Collegium Medicum. Podczas wspaniałej uroczystości wręczenia odznaczeń prezydenckich, medalu „Gloria artis” oraz nagród Rektora UKSW za wybitne osiągnięcia naukowe odbyła się wyjątkowa ceremonia:

Wybitny otolaryngolog, twórca nowatorskich metod wszczepiania implantów słuchowych prof. Henryk Skarżyński otrzymał doktorat honoris causa UKSW o co wnioskowała Rada Wydziału Medycznego. Collegium Medicum.

Na zakończenie prof. dr hab. n. med. d.h.c. multi Henryk Skarżyński wygłosił wykład pt. „Sukces w nauce i medycynie – blaski i cienie”, który był wspaniałym zwieńczeniem całej uroczystości.

Jesteśmy zaszczyceni, że to nasz Wydział za sprawą znamienitego Laureata znalazł się w centrum tegorocznych obchodów Święta Uniwersytetu.

Pełna relacja na stronie: uksw.edu.pl

23 stycznia 2023